ЦСКА 1948 излезе временно начело в родното футболно първенство. Столичният отбор победи убедително с 4:1 Ботев (Враца), макар да игра близо час с човек по-малко, след като Карлос Охене бе изгонен заради опасно влизане с бутоните срещу съперник в 32-ата минута на мача. Ивайло Чочев пък заби четири попадения в мрежата на врачани и вече има шест гола през сезона.

Благодарение на победата днес воденият от Любослав Пенев отбор вече има 11 точки след 5 мача и все още няма загуба с 3 успеха и 2 равенства на сметката си.

Ивайло Чочев откри с поредния си гол - в 17-ата минута. Той засече на празна врата пас на Александър Колев към далечната греда и отбеляза, а първоначално съдията отсъди засада, но в крайна сметка попадението бе зачетено.

Четвърт час след това Охене влезе с бутоните в рамото на Чавдар Ивайлов, като първо получи само жълт картон, но след проверка с ВАР бе изгонен директно.

Георги Русев надбяга няколко съперника по левия фланг в 45-ата минута на първата част и без проблеми прати топката в мрежата на Красимир Костов за 2:0.

В 58-ата минута Чочев пък добави втори гол на сметката си с изключително красив удар в горния ляв ъгъл на Костов за 3:0. Халфът оформи своя хеттрик, отбелязвайки с глава в 82-ата минута след центриране от корнер - 4:0.

Три минути преди края гостите все пак стигнаха до гол от дузпа, който бе дело на Браян Переа. Колумбиецът се разписа още веднъж в добавеното време, като първоначално попадението бе отменено заради засада, каквато обаче нямаше и след проверка с ВАР то бе зачетено - 4:2. В ответната атака домакините също получиха дузпа, а Чочев хладнокръвно реализира четвъртия си гол за вечерта за крайното 5:2.

Ботев (Враца) има 4 точки и е дванадесети към момента.