Един невероятен финал в МЛС короняса за първи път в историята ФК Лос Анджелис като шампион на Щатите. А начинът, по който се случи, е достоен наистина за Холивуд, недалеч от мястото на двубоя.

Ел Ей игра срещу Филаделфия в сблъсък на двата най-добри отбора на Запад и Изток в редовния сезон, а финалът надмина очакванията. Домакините откриха след гол с рикошет на Кевин Акоста преди почивката, но в средата на второто полувреме унгарският национал Даниел Каздак изравни.

Фаворитът от Ел Ей отново излезе напред в 83-ата минути с гол на колумбиеца Мурильо, но английският бранител на Филаделфия Джак Елиът веднага върна гола за 2:2.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ ЕДИН НАИСТИНА НЕВЕРОЯТЕН ФИНАЛ>>>

В продълженията драмата бе още по-голяма - вратарят Макс Крепо бе изгонен и калифорнийският отбор остана с 10 души. Той получи и контузия в ситуацията, а прекъсването даде основание за цели 9 добавени минути след 120-те. В четвъртата от тях Елиът попари стадиона и направи 2:3, но в осмата Бейл скочи над него и заби за 3:3 с глава.

Уелсецът вкарва шестия си гол на големи финали - има такъв за Реал срещу Барса в Купата на краля (победен), три в мачове за трофея в Шампионската лига (срещу Атлетико и Ливърпул), както и на финал за Световното клубно първенство. Човекът за най-голямата сцена. Този сега практически спаси отбора му и го остави в играта за трофея преди дузпите.

Там - пак драма.

Първи пропуснаха домакините от Ел Ей, а Каздак се подхлъзна и изпусна за Фили. Нататък резервният вратар Джош Макарти спаси два удара на гостите, а Буанга, Холингсхед и Илие Санчес вкараха за Лос Анджелис, за да донесат трофея. С 3:0, без реализирана дузпа от гостите, Бейл, Карлос Вела и съотборниците им ликуваха с титлата.