Манчестър Юнайтед продължи позитивното си представяне във Висшата лига, като спечели гостуването си на Уулвърхямптън с 1:0 на "Молиню" в 17-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" стигнаха до успеха с гол на резервата Маркъс Рашфорд в 77-ата минута и по този начин завоюваха трета поредна победа в първенството и попаднаха в топ 4 с 32 точки, задминавайки Тотнъм с равни мачове - по 16.

Рашфорд изненадващо беше оставен на пейката от Ерик Тен Хаг, като наставникът заяви, че става дума за "дисциплинарни" причини. Вкара го в игра още на почивката след неубедително първо полувреме в атака, а англичанинът се отплати в гол в трети пореден мач. "Дяволите" пък за трети пореден път спечелиха на този стадион с един гол разлика.

През първата част Юнайтед стигна само до една изгодна ситуация, като Алехандро Гарначо, който бе сменен на почивката, изпусна сам срещу вратаря Жозе Са.

Гостите направиха силни начални минути на втората част, в които бразилецът Антъни се отчете с два пропуска. След това на другата врата Давид Де Хея спаси опасен удар на Рубен Невеш от пряк свободен.

Моментът за "червените дяволи" дойде в 77-ата минута, когато Рашфорд, който играеше на фланга, направи двойно подаване с Бруно Фернандеш и с физическа сила преодоля бранител преди да стреля точно между няколко противникови играчи.

В 84-ата минута Рашфорд вкара още веднъж с голяма доза късмет, но попадението беше правилно отменено от ВАР заради игра с ръка. В края на мача и Де Хея имаше важна роля за опазване на точките, когато спаси удар с глава на резервата Раул Хименес след изпълнение на ъглов удар.

Юнайтед вече има 32 точки и води с две на петия Тотнъм, който утре приема Астън Вила. Загубата на Уулвърхямптън на Хулен Лупетеги задълбочава проблемите, като тимът е на незавидната 18-а позиция с 13 точки.