Хаити е на полуфинал на Голд Къп в Северна и Централна Америка, след като направи ново чудо - обърна с 3:2 от 0:2 фаворизирания тим на Канада. Помогна и неумела намеса на популярен у нас герой - бившия вратар на Лудогорец Милан Борян е под рамката на канадския състав.

Той сбърка фатално в 50-ата минута за първото попадение на хаитяните, дало старт на обрата. Борян подцени върната неособено добре към него топка и я загуби пред празната врата, а Дъкенс Назон реализира за 1:2.

Попадения на Ерве Базиле от дузпа и Уилдедонал Герие допълниха чудото на Хаити, който чака на полуфинал Мексико. "Сомбрерата" елиминираха Коста Рика с дузпи след 1:1 в редовното време.

Неочакваната поява на Хаити на полуфинал идва след серия от 8 поредни победи в официални мачове на този тим. На турнира дотук той обърна още два двубоя - от 0:1 до 2:1 срещу Бермуда и Коста Рика в групата.

Отборът на селекционера Марк Кола няма звезди, нито пък играчи в топ първенствата на Европа. Звездата Герие, който вкара гола на победата, е съиграч на Симеон Славчев в Карабах.

За сравнение, в канадския тим имаше играч от Байерн (Алфонсо Дейвис), изпадналият с Кардиф от Висшата лига Джуниър Хойлет, Атиба Хъчинсън (Бешикташ), както и Борян, играл с Лудогорец, а и с настоящия си отбор Цървена звезда в групите на Шампионската лига.

Другата полуфинална двойка ще се определи от четвъртфиналите Ямайка - Панама и САЩ - Кюрасао, които са тази нощ.