С два гола на Килиан Мбапе Пари Сен Жермен отново оглави класирането във Франция, след като победи като гост Лион с 4:2.

Другите попадения за шампионите вкараха Данило и Анхел ди Мария, като те дадоха аванс от 0:4 на гостите, преди в последните 30 минути Слимани и Корне да върнат два гола за домакините.

Двубоят си беше дерби на върха, като двата тима влязоха в него с равен актив от точки - по 60.

Головете на Мбапе го изведоха до кота 100 в първенството на Франция, с което той става най-младият играч, постигнал това. Килиан е само на 22 години и би рекорда на Ерве Ревели, поставен през изключително далечната вече 1969-а.

ПСЖ измести от върха не само Лион, а и Лил, който загуби изненадващо от Ним у дома с 1:2 по-рано в неделя. Парижани приветстваха и завръщането на Неймар след контузия. Бразилецът пропусна шест седмици, включително и двата осминафинала в Шампионската лига срещу Барселона.

В Лион Ней влезе на мястото на Мбапе в последните 20 минути.

ПСЖ води с 63 точки, колкото има и Лил, но с по-лоша голова разлика. Лион е трети с 60 точки, а с 59 в битката за титлата остава и четвъртият Монако.