Детето чудо на немския футбол - Юсуфа Мукоко, счупи поредния си рекорд в последните седмици.

16-годишният нападател започна като титуляр при успеха на Борусия (Дортмунд) с 2:1 над Вердер (Бремен) като гост.

По този начин роденият в Камерун, но представляващ Германия играч се превърна в най-младия титуляр в цялата история на немския футбол. Той бе на 16 години и 25 дни.

До този момент рекордът държеше турският национал Нури Шахин, който през 2005-а започна като титуляр също за Борусия (Дортмунд) на възраст от 16 години и 11 месеца.

Третото място в класацията е за друг играч с камерунски корени. Това е Ян Орел Бисек, който преди три години дебютира в центъра на защитата на Кьолн, само два дни преди 17-ия си рожден ден.

Младият Мукоко дебютира в Бундеслигата още преди почти месец, но тогава като резерва, а възрастта му бе 16 години и 1 ден, което също бе рекорд.

Преди няколко дни той постави рекорд и в Шампионска лига, отново превръщайки се в най-младия футболист, играл в най-престижния клубен турнир.

Мукоко остана на терена 80 минути и помогна на Борусия да изкопчи трудния успех, дошъл след гол на Марко Ройс, който направи успешна добавка на изпуснатата си дузпа в 78-ата минута.

Това бе и първи мач за Борусия след треньорската смяна, като тимът бе воден от временния наставник Един Терзич.

"Жълточерните" се изкачиха до четвъртото място, но изостават на три точки от лидера Байер (Леверкузен), който е и с мач по-малко. Байерн и РБ Лйапциг пък са на две точки пред Борусия.