Уест Хем спечели драматична победа с 2:1 срещу Тотнъм в лондонското дерби от 15 кръг на Висшата лига.

"Шпорите" стартираха отлично през първата част и се оттеглиха на почивката с аванс след гол на Кристиано Ромеро. През второто полувреме обаче "чуковете" успяха да стигнат до пълен обрат след попадения на Джаред Боуен и Джеймс Уорд-Праус.

След блестящия старт на на сезона в момента отборът на Анге Постекоглу е в серия от пет поредни мача без победа, като загуби четири от тях. Тези резултати свалиха Тотнъм от върха до петото място.

В другия мач от вечерната програма на Висшата лига Евертън избухна в последните минути срещу Нюкасъл и записа категорична победа с 3:0.

"Карамелите" стигнаха до едва втория си домакински успех в шампионата. Дуайт Макнийл откри резултата в 79-ата минута, а Абдулай Дукуре се разписа в 86-ата минута. В добавеното време резервата Бето направи резултата класически.

Така тимът на Шон Дайш се озова извън опасната зона, въпреки отнемането на 10 точки.