Република Ирландия и Дания завършиха наравно 1:1 в единствената среща от квалификациите с интрига за класиране на Евро 2020 от понеденик вечерта.

Ирландците се нуждаеха от задължителна победа, за да играят на шампионата, но бяха приземени от по-опитния датски отбор, който се класира за девети път.

Драмата беше до последно, тъй като Ирландия изравни в 85-та минута с гол на Мат Дохърти с глава и се втурна в атака в последните минути, но без успех.

Преди това датчаните поведоха с попадение на Мартин Брайтуайт в 73-та минута след страхотен пас на Хенрик Далсгаард. За Ейре остава възможността да се класира чрез плейофите в Лигата на нациите.

Въпросната Група "D" очаквано беше спечелена от отбора на Швейцария, който имаше лесната задача да победи Гибралтар - 6:1 като гост и 17 точки, с една повече пред Дания. Интересното е, че "кръстоносците" водеха само с 1:0 на полувремето, но се развихриха през второто.

Интересно бе и в Група "J", макар че там всичко вече бе решено. Италия постигна десетата си и последна поредна победа след внушително 9:1 над Армения в Палермо.

Николо Заниоло и Чиро Имобиле вкараха по два гола, а по един добавиха Николо Барела, Алесио Романьоли, Жоржиньо Рикардо Орсолини и Федерико Киеза.

Бъдещият дебютант на Европейско първенство Финландия , който вече си бе осигурил класирането, бе обърнат от Гърция като гост за 1:2. Така южната ни съседка зае третото място в групата.

В другия мач Босна и Херцеговина очаквано победи Лихтенщайн като гост - 3:0.

В група "F" също нямаше кой знае какви изненади. Испания разгроми Румъния с 5:0, като водеше още на полувремето с 4:0. Събра общо 26 точки.

Второто място вече бе осигурено от шведите, които днес очаквано победиха тоталния аутсайдер Фарьорски острови - 3:0 като домакин.

Изненада нямаше и в Малта, където домакините загубиха от Норвегия с 1:2.