Първата половина от 1/16-финалните мачове в Лига Европа предложи множество попадения и любопитни мачове.

Сред мачовете от 20 часа най-щастливи ще са два от английските грандове - Манчестър Юнайтед и Тотнъм.

"Червените дяволи" разгромиха испанския Реал Сосиедад с 4:0 в мач, който се игра на "Ювентус Стейдиъм" в Торино, тъй като испанските власти не допускат полети от Великобритания.

Това се явяваше домакинство за баските, но те отнесоха тежко поражение след два гола на Бруно Фернандеш и по един на Маркъс Рашфорд и Даниел Джеймс. Юнайтед отнесе съперника си на контраатаки и ще има лесна задача да запази аванса си на реванша.

При Тотнъм ситуацията е сходна. Хората на Жозе Моуриньо разгромхиа австрийския Волфсбергер с 4:1 като гост. Точни за "шпорите" бяха Хюн-Мин Сон, Гарет Бейл, Лукас Моура и Карлос Винисиус. За домакините вкара Лиендл от дузпа при резултат 0:3.

Един от най-драматичните мачове бе в Швейцария, където Йънг Бойс прие Байерн Леверкузен. Домакините, които бяха в група с българския ЦСКА, победиха с 4:3, след като водеха с 3:0 на полувремето, допуснаха изравняване през втората част и с гол в 89-ата минута стигнаха до победата. Реваншът в Германия също обещава да е грандиозен.