Манчестър Юнайтед бе поредният фаворит във Висшата лига, който стигна до успеха благодарение на дузпа в днешния ден.

"Червените дяволи" измъкнаха победа с 1:0 при гостуването си на новака Норич в среща от 16-ия кръг, след като Кристиано Роналдо бе точен от наказателен удар в 66-ата минута.

Големият герой за отбора на Ралф Рангник обаче бе Давид Де Хея, който направи няколко изумителни спасявания в рамките на мача. Норич може да съжалява, че не стигна поне до точката.

Успехът праща Юнайтед на петата позиция с 27 точки, а Норич е последен с 10.

В 14-ата минута Юнайтед удар на Алекс Телеш от пряк свободен удар рикошира в стената и срещна напречната греда.

В 37-ата минута Роналдо направи голям пропуск. Той се забави с изстрела от чиста позиция и след това залъга двама бранители и последвалият удар бе спасен от Тим Крул.

Секунда преди да изтече редовното време на първото полувреме Хари Магуайър от много трудна позиция съумя да отправи удар с глава. Последва още едно класно спасяване на нидерландския страж.

През втората част обаче Юнайтед заигра много по-слабо, най-вече в о брана.

В 57-ата минута домакините едва не стигна до попадение. Теему Пуки получи страхотен пас и веднага изстреля топката към вратата на "дяволите", но Давид де Хеа спаси отбора си.

В 75-ата минута Манчестър Юнайтед все пак стигна до попадение. След центриране в наказателното поле Кристиано Роналдо бе фаулиран от противников играч, а съдията отсъди дузпа. Зад бялата точка застана португалецът и бе точен за 0:1.

Три след това Озан Кабак бе много близо до изравняването на резултата, но Де Хеа го отказа. Четири минути по-късно Били Гилмор също можеше да вкара, но негов опасен удар бе блокиран. В 86-ата минута Маркъс Рашфорд даде страхотен пас успоредно на голлинията за Роналдо, но португалецът не успя да намери добре топката от чиста позиция за гол.