Аржентина спечели първата си победа на Копа Америка след 1:0 срещу Уругвай.

Победният гол бе дело на Гуидо Родригес, за когото това бе дебютно попадение с екипа на "албиселесте". Така след равенството с Чили в първия кръг, "гаучосите" са начело в групата с 4 точки, колкото имат и чилийците.

Мачът на стадион "Мане Гаринча" бе далеч от футболен спектакъл, а единственото попадение падна в 13-ата минута. Тогава Лионел Меси центрира, а след това Родригес отбеляза с глава.

Малко след това уругвайците можеха да изравнят, но Нахуел Молина не успя да преодолее Емилиано Мартинес. В остатъка от двубоя нямаше особено много шансове за нови голове.

Нападателят на Чили Бен Бреретон пък донесе победата с 1:0 на своята страна срещу Боливия. Роденият в Англия нападател се разписа в 10-ата минута, отбелязвайки в едва втория си мач за страната.