Славия победи символичния домакин Септември на стадион "Васил Левски" с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Първа лига.

Септември изигра един от добрите си двубои през сезона, но индивидуалната класа в състава на "белите" реши сблъсъка в тяхна полза.

Славия поведе още в деветата минута след точно изпълнена дузпа на Цветелин Чунчуков. Тя бе изпълнена за нарушение на Георги Стоичков срещу Радослав Кирилов.

В края на полувремето Стефан Ашковски пропусна да направи 2:0 и "белите" си платиха в началото на втората част.

В 57-та минута Кристофър Мандиангу вкара за 1:1 след груба грешка на вратаря Георги Георгиев.

Дарко Тасевски донесе победата на своите в 68-та минута, след като под натиска на защитник изстреля удар, който се оказа неспасяем за Янко Георгиев.

Вратарят на Славия Георги Георгиев се реабилитира за грешката си по-рано със страхотно спасяване в последните секунди, което запази резултата.

Така Славия прави дубъл срещу Септември през този сезон и събира 33 точки на осмата позиция в класирането. Септември е 12-и с 21 точки.