Неприятни сцени, напомнящи на кошмарите от миналото в английския футбол, прекъснаха за около 30 минути двубой от ФА Къп.

Става въпрос за мидландското дерби между големите съпернииц Уест Бромич и Уулвърхемптън, които "вълците" в крайна сметка спечелиха с 2:0.

Това бе първо дерби между двата тима от три години насам, а очакваното напрежение премина допустимите граници, когато в 78-ата минута Уулвърхемптън вкара втория си гол.

Нето бе открил резултата в 38-ата минута, а когато Матеуш Куня удвои, по трибуните настана хаос.

Привърженици на двата тима се сбиха, а това наложи прекъсването на мача. Футболистите се прибраха в съблекалниите, а в помощ на стюардите се притекоха и полицаи, които влязоха на стадиона, макар това да не е практика на Острова.

Снимка: Getty images

Все още няма пълна яснота за конкретните причини за сбивания, но първоначално се появиха информации, че в сектора с фенове на Уест Бромич е имало такива на Уулвъхемптън, които са отпразнували бурно втория гол за тима си.

Имаше и предположение, че става въпрос и за сбиване между фенове на Уест Бромич, както и за опит за сбиване на фенове на домакините с тези от сектора за гости. Факт е обаче, че за кратко на стадиона настана хаос, а кадрите напомняха тези, които се случваха редовно по английските терени през 80-те.

Полицията изведе няколко окървавени фена, а и лекари се качиха на трибуниа, за да окажат помощ на други.

Все пак мачът се доигра със сериозно закъснение, като в тези 12 минути, които двата тима трябваше да доиграят след прекъсването, промяна в резултата нямаше.