Ден след официалната си раздяла с треньора Павел Върба, Лудогорец успя да постигне успех в Първа лига.

Шампионите имаха тежко и дъждовно гостуване в Монтана, което все пак успяха да спечелят с 3:1.

Пореден мач, в който разградчани не бяха убедителни като игра, но този път успяха да изкопчат трите точки.

А всичко започна ужасно, защото след само две минути игра, домакините от Монтана вече водеха в резултата.

Билал Бари подаде към Тони Тасев, който с отличен удар откри, за да смути и без това обърканите от треньорската смяна играчи от Разград.

Все пак Лудогорец успя да обърне мача, макар и по-трудно от очакваното. За щастие на шампионите, изравнителният гол падна бързо, а негов автор бе Ихиньо, който се извиси след корнер и с глава прати топката във вратата.

Това бе седми гол за испанеца от идването му в Разград, но 22-ата минута се оказа фатално за него, а на пръв поглед той претърпя доста тежка травма.

Срещу него бе направен чист шпагат, но се получи неприятно преплитане на краката между Ихиньо и бранителя на Монтана, при което глезенът на испанеца се огъна зверски.

Дори докато лежеше на терена и чакаше намесата на докторите се видя, че кракът му е изкривен в неестествено положение. Вероятно става въпрос за тежко счупване.

Двубоят на стадион "Огоста" продължи да е равностоен, като двата тима се оттеглиха при логично равенство 1:1 на почивката.

В 52-ата минута обаче заелият мястото на върха на разградската атака Елвис Ману успя да вкара, с което осъществи пълния обрат за шампионите.

За попадението помогна и сериозното увисване на стажа на Монтана.

В следващите минути Монтана определено бе по-опасният и атакуващ тим, докато четири минути преди края Доминик Янков не реши всичко с трети гол в полза на Лудогорец.

Младия атакуващ халф направи отличен пробив и мушна топката между краката на Благой Макенджиев, за да оформи крайния резултат.

Така Лудогорец се върна на втората позиция в класирането, като изостава с две точки от лидера Локомотив (Пловдив), но има и мач по-малко.