Лудогорец победи ЦСКА в дербито на първия кръг във футболното ни първенство. Шампионите спечелиха с гол разлика - 1:0, като той не бе реализиран от някой техен футболист, а от Християн Петров, пратил топката в собствената си врата през първото полувреме. На практика разградчани стигнаха до първите си три точки за сезона без да имат точен удар в очертанията на вратата на Иван Дюлгеров.

Мачът в Разград бе официален дебют за новия треньор на гостите Томислав Стипич.

През първото полувреме неговите футболисти определено бяха по-добри от съперника. Хърватският наставник заложи на двама юноши в стартовия състав - Петко Панайотов и Георги Чорбаджийски, като и двамата се понравиха с изявите си преди почивката. Чорбаджийски изигра чудесно ситуация в 16-ата минута, когато след дълъг пас финтира двама съперникови защитници, а после стреля, но рикошет улесни Серджио Падт и спасяването му.

ЦСКА владееше топката много повече, а Лудогорец изглеждаше като бледа сянка на себе си.

В 31-ата минута столичани получиха дузпа, след като капитанът Джонатан Линдсет бе съборен от Оливие Вердон. Никола Попов се консултира с ВАР преди да отсъди удар от 11 метра.

Тобиас Хайнц застана зад топката и стреля в средата на вратата, а Падт отби изстрела му с крак. 0:0.

Якуб Пьотровски пропусна добра ситуация с глава в последната от петте минути добавено време на първата част.

Лудогорец влезе във второто полувреме доста по-активно, след като преди почивката не показа характерния си стил.

И стигна до гол в 53-ата минута. Фон Витри центрира отдясно, а Християн Петров се опита да избие топката, но за нещастие я прати в собствената си врата - 1:0 за домакините.

Голът определено раздвижи играта на домакините. Устремът на ЦСКА отпреди почивката пък сякаш се изпари и през втората половина на двубоя футболистите в бели екипи играха доста по-слабо и неубедително.

Руан Крус бе изведен сам срещу вратаря Дюлгеров в 75-ата минута, но не успя да реализира, след като си поведе топката прекалено силно, опитвайки се да го преодолее.

В първата минута на добавеното време пък шампионите нацелиха греда след мощен изстрел на резервата Кайо Видал. Но и този удар не се броеше за точен и така на практика "орлите" стигнаха до победата без нито един шут в очертанията на вратата на гостите.