Лудогорец надигра изцяло ЦСКА и заслужи напълно победата си в дербито на кръга в родното първенство. Шампионът и хегемон в българския футбол разби "армейците" с 3:0 и така записа трета поредна шампионатна победа, а също така загря подобаващо за предстоящия реванш с Астана в Лига Европа.

За пореден път единственото нещо, свързано с ЦСКА, което бе на ниво, бяха феновете по трибуните.

На терена футболистите на Нестор Ел Маестро бяха хаотични, неорганизирани и като цяло много по-слаби от съперниците си в зелени екипи. Телевизионните камери на няколко пъти уловиха нервния и обезверен наставник на гостите.

Кирил Десподов бе основното действащо лице срещу бившия си тим. Първо той центрира в наказателното поле в осмата минута, за да асистира по отличен начин на Руан за 1:0.

В 33-ата минута изстрел на Аслак фон Витри от движение се отклони в тялото на защитника на гостите Сейни Санянг и остави на място Густаво Бусато - 2:0. Попадението бе записано като автогол.

В началото на второто полувреме "орлите" получиха дузпа, която бе отсъдена след игра с ръка на Иван Турицов и консултация с ВАР. Ситуацията изнерви допълнително и двата отбора, като Никола Попов раздаде няколко картона, а Десподов бе точен от 11 метра - 3:0, след което подигравателно отпразнува зад гърба на Бусато.

Двадесетина минути преди края Ноа Сонко Сундберг бе изгонен с директен червен картон, след като удари с лакът в лицето Дюкенс Назон. Двамата имаха закачка по-рано през мача, а ВАР отново помогна на Попов за това решение.

Така ЦСКА продължава да чака първата си победа след завръщането на Ел Маестро като треньор.

Дълбоко в добавените шест минути пък Иван Йорданов разтресе напречната греда със силен шут.

Реваншът на разградчани срещу казахстанците от Астана е на 17 август (четвъртък). В първата среща те отстъпиха с 1:2.