Най-голямото дерби в аржентинския и вероятно в световния футбол между Бока Хуниорс и Ривър Плейт за пореден път не разочарова зрителите, макар и само по телевизионните екрани.

Големият сблъсък се завърна след над година пауза и оборите завършиха наравно 2:2 на "Бомбонера" в четвъртия кръг на местния шампионат.

Срещата предложи обрати, четири попадения, девет жълти картона, два червени и много емоционални моменти.

Домакините от Бока поведоха още в десетата минута с гол на Рамон Абила. През втората част Хорман Кампусано получи червен картон. В 74-ата и 77-ата Ривър обърна резултата. Точни бяха Федерико Гироти и Рафаел Боре.

В 80-ата минута Ензо Перес изравни броя на играчите на двата отбора, тъй като също бе изгонен. Късно в 86-ата минута Себастиян Вия изравни за 2:2.

Това беше юбилеен сблъсък №100 между двата епохални отбора на този стадион, а той идва дни преди полуфиналните им мачове в Копа Либертадорес. Там Бока ще се изправи срещу бразилския Сантош на 7 януари, а Ривър срещу Палмейрас ден по-рано.