Челси игра с десетима души цяло полувреме, но въпреки това успя да си тръгне с точка от гостуването си на "Анфийлд". Голямото дерби на кръга в Англия с Ливърпул завърши при резултат 1:1, а в него имаше всичко - здрава битка, дузпа и изгонен играч.

Напълно очаквано домакините натиснаха газта още от първата минута, като в началните десет минути имаха два шанса - Харви Елиът шутира неточно от дистанция, а след това Джордан Хендерсън бе изведен сам срещу Менди, но реши да подава, а не да стреля.

Челси от своя страна стигна до гол още при първата си по-опасна възможност. Това се случи в 22-ата минута, когато Кай Хавертц бе изпуснат от защитата на мърсисайдци при ъглов удар, изпълнен от Рийс Джеймс и засече центрирането му с глава, превръщайки го в гол - топката влетя в далечния ъгъл на Алисон за 0:1.

В 37-ата минута Елиът отново бе главно действащо лице и шутира от десетина метра, но отново без успех.

Като цяло Ливърпул натискаше съперника доста здраво през цялото първо полувреме и успя да изравни в самия му край.

Това стана след изпълнение на дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Рийс Джеймс. Той спря топката на голлинията на своя отбор, а след бърза справка с ВАР бе изпратен в съблекалнята с червен картон.

Мохамед Салах се нае с изпълнението и отбеляза - 1:1, като попадението му бе записано в петата минута от продължението на полувремето. Египтянинът продължи успешната си серия от 11 метра, вкарвайки четиринадесета поредна дузпа - единствено Мат Льо Тисие има по-дълга такава поредица (23).

Ливърпул категорично бе по-настоятелният отбор и след подновяването на играта, което не бе никак изненадващо с оглед на това, че "червените" бяха с човек повече.

В първите петнадесетина минути на втората част вратарят на гостите направи три спасявания.

След това обаче лондончани се подредиха изключително добре и се защитаваха отлично, като до края на мача така и не допуснаха съперника да отбележи отново.

Шест минути преди края една от редките възможности пред "сините" бе пропусната от Матео Ковачич, който бе изведен добре от Ромелу Лукаку, но стреля в обсега на Алисон.

Ливърпул направи още няколко атаки в оставащите минути, но без успех и така всичко приключи при 1:1.