Севиля изоставше с 0:2 срещу Краснодар в Шампионската лига, а след това остана и с човек по-малко, но стигна до знаменит обрат и победа с 3:2. Андалусийците бяха в изключително тежка ситуация, от която излязоха по страхотен начин, за да вземат втората си победа в груповата фаза на турнира.

Магомед Сюлейманов откри за руснаците в 17-ата минута с идеално изпълнен пряк свободен удар точно в горния ляв ъгъл на Томаш Вацлик за 0:1. Четири минути по-късно ситуацията се стъжни още повече за отбора на Юлен Лопетеги, след като Маркус Берг удвои от дузпа - 0:2.

Завърналият се от Барселона през лятото Иван Ракитич намали до 1:2 три минути преди почивката, но след това Хесус Навас бе изгонен. Капитанът на испанците получи директен червен картон.

Героят за домакините бе Юсеф Ен-Несири, който отбеляза два гола в рамите на три минути - между 69-ата и 72-ата, за да осигури трите точки на своя отбор. Първо след грешка в противниковата защита, а след това и след центриране на Ракитич за 3:2.

Резултатите от другите двубои:

Група "F": Зенит - Лацио 1:1, Брюж - Борусия (Дортмунд) 0:3

Група "H": Истанбул Башакшешехир - Манчестър Юнайтед 2:1, РБ (Лайпциг) - Пари Сен Жермен 2:1

Група "G": Барселона - Динамо (Киев) 2:1, Ференцварош - Ювентус 1:4

Група "Е": Челси - Рен 3:0