Кирил Десподов, човекът, който изпусна дузпа в 89-ата минута на мача "Рига" - ЦСКА (1:0, 3:5 с дузпи), открито призна, че е бил готов да поеме вината при провал. Същият Десподов стреля точно от 11 метра при последната пета дузпа и донесе победата.

"Няма значение, че съм на 21 години - каза нападателят след мача пред Диема Спорт. - Аз съм длъжен да поемам отговорност и го правя.

Бих добре дузпата, но вратарят спаси. Съжалявам, там можеше да реша всичко. И ако бяхме отпаднали, аз щях да поема вината. За щастие, всичко завърши добре.

Увора ще има и в неделя, когато играем срещу "Локомотив" в първенството. Беше много труден и тежък мач, трудни 120 минути. Но издържахме.

Те знаеха какво да очакват от нас, ние - също от тях, но допуснахме един гол при единствения им удар. Те нямаха друга ситуация. Важното е, че продължаваме напред в турнира."