Кирил Десподов направи ново силно включване за Каляри при успеха с 2:1 над гранда Интер в мач от 26-ия кръг на Серия "А".

Футболист №1 на България за 2018-а, който пропусна последния мач на тима си заради травма, се появи в игра 10 минути преди края.

Резултатът на този етап вече бе 2:1 за Каляри, но Десподов се включи отлично и дори успя да изработи дузпа за тима си.

Бързоногият българин получи топката в наказателното поле, първоначално се подхлъзна, но успя да се изправи и да финтира Шкриняр, който го фаулира.

С изпълнението се нагърби Николо Барела, който прати топката над вратата.

И трите попадения в мача паднаха през първата част.

Лука Кепители откри за тима от Сардиния, но малко след това Лаутаро Мартинес изравни за Интер.

В герой за Каляри се превърна голмайсторът Леонардо Паволети, който в 43ата минута вкара попадение за 2:1, оказало се и решаващо за успеха.

Победата отдалечи Каляри на 9 точки над зоната на изпадащите, а Интер остава трети, но може да бъде задминат от Милан и Рома още този уикенд.