Футболист номер 1 на България за 2018-а година Кирил Десподов игра 68 минути за Щурм (Грац), но изработи попадението за 1:1 при гостуването на Рапид (Виена).

Кристофер Дибон откри резултата за Рапид Виена в 28-ата минута, а Филип Хуспек в 54-ата минута с десния крак от близо възстанови равенството, след като Кирил Десподов проби по фланга и му центрира. 14 минути по-късно българският национал беше заменен от Михаел Лема.

Българинът беше активен от самото начало на второто полувреме и още в неговата първа минута опита късмета си от опасен свободен удар. Ударът му с десния крак обаче беше блокиран. Още една такава ситуация имаше за него преди почивката, когато пак стреля с десния крак, но неточно.

След това равенство от 15-ия кръг на австрийското първенство Щурм е на пето място с 24 точки, докато Рапид е една стъпка над тях с 25. Начело в класирането е Ред Бул Залцбург с 39, следван от ЛАСК (Линц) с 38 и сензацията в Европа Волфсбергер с 30.