Кирил Десподов не записа участие при тежката загуба на Каляри от Рома на "Стадио Олимпико" с 0:3.

Срещата от 34-ия кръг на Серия "А" премина под диктовката на "вълците" и им донесе важни три точки, които ги изкачиха на четвъртата позиция с актив от 58 точки.

Рома реши всичко още в първите 10 минути, след които вече водеше с 2:0.

Резултатът бе открит още в петата минута, когато след центриране от корнер Федерико Фацио се оказа най-съобразителен и прати топката в гредата. Последва спасяване, но технологията на гол линията показа, че топката е влязла с целия си обем.

В осмата минута Рома вече водеше с 2:0. Младият Джъстин Клуйверт проби бързо по левия фланг и подаде на Хавиер Пасторе, който с прецизен удар от границата на наказателното поле не остави шанс на Алесио Крагно.

Класическият резултат бе оформен четири минути преди края. След удар на Пасторе вратарят спаси, но топката се озова във включилия се Александър Коларов, който отбеляза за 3:0.

Въпреки негативния резултат треньорът на гостите Роландо Маран не включи Десподов в игра в пореден мач.

Тимът от Сардиния остава десети в таблицата с актив от 40 точки.

В първия мач за деня Болоня взе домакинството си на Емполи с 3:1.