Кирил Десподов направи дебюта си на "Сардиния Арена" при успеха на неговия Каляри над Парма с 2:1 в 24-ия кръг на Серия "А".

Каляри изоставаше с 0:1 на полувремето, но обърна през втората част, след като Десподов влезе в игра в 56-та минута на мястото на Алесандро Дейола.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Кирил, с №32 на гърба, игра като централен нападател в двойка с Жоао Педро и направи някои хубави неща, раздвижвайки атаката на домакините.

Те стигнаха до пълен обрат с голове на Леонардо Паволети с глава. Българинът имаше претенции за дузпа при свое падане в 61-та минута, а освен това направи няколко пробива по крилата.

Действаше по цялата ширина на атаката, което показа, че наставникът Роландо Маран му оставя свободна роля. В края на мача Педро от домакините бе изгонен, но това не повлия на крайния резултат.

Успехът е първи на Каляри за 2019 година и праща тима на 14-а позиция с актив от 24 точки. Парма оставяа 12-а позиция с 29 точки.