Само три дни след хеттрика си в австрийската Бундеслига, Кирил Десподов отбеляза и в турнира за Купата на страната.

Родният национал откри резултата при победата с 2:0 на неговия Шурм Грац като гост на втородивизонният Капфенберг.

Десподов и компания имаха сериозен късмет, защото още в 21-ата минута останаха с човек по-малко на терена, а в края на първата част Капфенберг изпусна дузпа.

Само две минути след началото на втората част обаче, Кирил Десподов успя да открие резултата. Попадението на българина направи мача за Шурм много по-лек, а в заключителните секунди централният нападател Беким Балай оформи крайното 2:0.

Така Щурм Грац достигна четвъртфиналите за Купата на Австрия, която е печелил пет пъти в историята си, а за последно преди два сезона.

Десподов пък продължава невероятната си серия. Освен четирите гола в рамките на три дни, българинът има и три асистенции от пристигането си в Австрия, където играе под наем от италианския Каляри.