Кирил Десподов влезе в новините в Австрия с два страхотни гола от преки свободни удари в последните пет минути, донесли обрата на Щурм срещу Хартберг в първенството - 2:1 като гост.

Тимът на българския национал нямаше победа в последните 6 мача, като отново изглждаше така, че ще остане с празни ръце въпреки куп отлични положения за гол. Домакините водиха до 85-ата минута след ранно попадение на Кайнц.

Десподов бе звездата на мача, но можеше да бъде запомнен и като антигерой - той пропусна златен шанс да изравни още преди почивката, когато елиминира вратаря, но от малък ъгъл не улучи празната врата.

После проби мощно и стреля, но встрани. И отново - за трети път, Кирил се откъсна от отбраната в средата на второто полувреме, за да бъде отново разочарован с неточен изстрел.

В 85-ата минута обаче Футболист №1 на България за 2018-а прати топката с магически удар от пряк свободен в мрежата през страничната греда. Три минути по-късно - нов фаул, ново чудесно изпълнение на българина - 1:2 и пълен обрат!

Треньорът на гостите Нестор ел Маестро гледаше от трибуните, след като бе наказан за ругатните, които нареди към рефера преди няколко дни при 1:5 от Залцбург. Брат му Никон водеше мача от скамейката и полудя при попаденията на Десподов. Тримата работиха заедно в българския ЦСКА през миналия сезон.

Щурм е шести в класирането на шампионския плейоф (системата е като у нас) с 19 точки, но още има шансове за място в Европа.

Остават шест кръга до края на първенството. Десподов вече има 8 гола и 5 асистенции за сезона, а това бяха първите му попадения във втората фаза на шампионата.