Детето-чудо на Барселона Ансу Фати вкара отново, а тимът спечели убедително на терена на Селта - 3:0 във втория си мач от сезона в Примера.

17-годишният нападател заби първото попадение при успеха още в 10-ата минута, за да има вече 3 в два двубоя. Това бе и десети гол на Фати за Барса, което го прави първи футболист в цялата история на клуба, достигнал кота 10 преди да навърши 18.

Той вкара десетте си попадения в първите 26 участия с екипа на отбора, което е по-бързо дори от великия Лео Меси (вкара първите си 10 гола за 30 срещи).

Нападателят е роден в Гвинея, но играе за Испания, а клубът сложи в неговия нов договор клауза за освобождаване, сходна с тази на Меси - около 450 милиона евро. Толкова високо е ценен Ансу от Барса.

Точно Лео проби и центрира, за да си отбележи Оласа автогол за 0:2, а Сержи Роберто направи 0:3 в края.

Каталунците играха с 10 души над 50 минути заради червен картон на Клемен Ленгле.

Барса е с пълен актив от 6 т., вкара 7 гола и не допусна нито един в първите си два мача.