Манчестър Сити се измъчи, но взе първи три точки в Шампионска лига след победа с 2:1 при гостуването си на Хофенхайм.

"Гражданите трябваше да чакат до 87-а минута, за да стигнат до победен гол, след като допуснаха изоставане в резултата още след 45 секунди игра. Успяха бързо да изравнят, но направиха куп пропуски през първото полувреме.

През второто германците заиграха добре в защита, но допуснаха лековат гол в края след груба грешка на младия защитник Щефан Пош. Победата за Сити бе важна психологически след загубата от Лион в първия кръг.

Хофенхайм шокира съперника си и Пеп Гуардиола още в 45-а секунда. Предно изнесената защита на "гражданите" позволи извеждащ пас към Исак Белфодил, който не сгреши сам срещу вратаря Едерсон - 1:0 от събелкалнята.

Снимка: AP/БТА

В осмата минута обаче Сити възстанови равенството. Лерой Сане получи страхотен пас от Давид Силва и комбинира с Серхио Агуеро, който изпревари трима защитници преди да вкара от границата на вратарското поле.

В 15-а минута Рахийм Стърлинг се озова очи в очи срещу вратаря след ново подаване на Силва, но ударът му по земя бе спасен. Светкавичните атаки продължиха и гостите трайно се настаниха в противниковата половина.

Десет минути преди края на полувремето Агуеро отправи фантастичен фалцов удар към горния десен ляв ъгъл на Оливер Бауман, но последва не по-малко класно спасяване.

В 39-а минута и Едерсон трябваше да прави ключова намеса. Той спаси удар на Белфодил след лошо върната топка от Еймерик Лапорт. На другата врата Агуеро пак не намери целта със страховит шут.

Втората част бе сходна и първо бе ред на Силва да направи значим пропуск. В 73-а минута Сити можеше да получи дузпа, след като Сане бутна топката и бе съборен от вратаря, но словенският арбитър Дамир Скомина счете, че това е симулация. Така и обаче не даде картон.

Хофе обаче също може да има претенции, тъй като Кайл Уокър можеше да бъде изгонен за грубо влизане. Получи само жълт картон.

Противно на логиката германците бяха много по-стабилни в защитa през второто полувреме, но бяха пречупени в 87-а минута. Силва се разписа след ужасяваща грешка на младия австриец Щефан Пош, който реши да овладява топката с гърди в наказателното поле.

Гледай мачовете от Шампионска лига в каналите на A1.