Ливърпул жертва турнира за Купата на Лигата за сметка на Световното клубно първенство и цената бе една от най-тежките загуби за отбора в историята.

Младоците на Юрген Клоп загубиха с 0:5 от Астън Вила в Бирмингам в четвъртфиналите на надпреварата и шанса да атакуват трофея.

Вила не пожали най-младия отбор в историята на Ливърпул и му вкара четири гола още до полувремето.

Точни бяха Конър Хурихейн, Джонатан Коджия на два пъти, Уесли, а 18-годишният Морган Бойс си отбеляза автогол.

Мачът дойде по-малко от 24 часа преди срещата на Ливърпул срещу мексиканския Монтерей, която е в Доха. При победа мърсисайдци ще се класират на финала на Световното клубно първенство, където съперник ще е бразилския шампион Фламенго.