Царско село и Монтана завършиха наравно 0:0 в мач от втория кръг на родната Първа лига.

Двата тима не изиграха възможно най-интригуващия мач, а това бе и първото нулево реми в досегашните 13 двубоя през новия сезон.

Домакините от Царско село обаче могат да съжаляват, че не достигнаха до втора поредна победа, защото имаха числено предимство в продължение на половин час, а в последните 20 минути дори останаха с двама души повече на терена.

Въпреки численото предимство обаче, момчетата на Любослав Пенев не успяха да стигнат до гол.

Монтана от своя страна успя храбро да опази вратата си, като в отбора могат да бъдат доволни от днешния изход на мача, за разлика от миналата седмица, когато допуснаха изравнителен гол от Арда в последните секунди.

Първата част на стадиона на комплекс "Царско село" определено не бе сред най-атрактивните, като двата тима разочароваха предвид страхотни мачове, които направиха преди седмица.

Чистите положения липсваха, а горещото време в столицата се отрази и на двата тима.

През втората част домакините от Царско село все пак опитваха доста по-напористо да стигнат до гол, а на страхотна позиция се озова Борис Галчев.

Опитният халф обаче не се слави с добрата си игра с глава и от няколко метра прати топката над вратата.

Малко по-късно пък гостите от Монтана останаха с човек по-малко, след като централният бранител Стефан Цонков задържа откъсващия се нападател на Царско село и получи втори жълт картон.

Ситуацията за гостите стана още по-тежка заради огромната глупост на Николай Минков, който в 72-ата минута не бе съгласен с отсъждане за аут вместо корнер и реши да изрита топката по посока на страничния рефер.

Абсолютен червен картон, който остави Монтана с девет души.

Отборът от Северозапада обаче се бранеше умело, като дори можеше да отбележи, ако бранител на Царско село не бе сложил крак пред влизащата във вратата топка.

Все пак най-чистото положение бе за Царско село и дойде десет минути преди края. Стефан Христов се откъсна сам срещу вратаря, но отправи доста неточен удар.

Така Монтана удържа нулевото реми, а пък Царско село може да съжалява за пропуснатата страхотна възможност да тръгне с две поредни победи в първенството.