Ужасната серия на Тотнъм продължи и тимът записа шесто поражение в последните си седем мача.

"Шпорите" загубиха гостуването си на Борнемут с 0:1 и поставиха класирането си за следващия сезон на Шампионска лига под въпрос.

Тотнъм бе на косъм на измъкне геройско равенство, защото игра с 9 човека цели 45 минути, при това го направи на ниво.

В 91-ата минута обаче, след поредния корнер за Борнемут, Нейтън Аке се извиси и подари победата на домакините, които играят само и единствено за честта си.

"Шпорите" не успяха да вкарат в трети пореден мач, а това безспорно се дължи на липсата на нападателя Харин Кейн от състава.

Лошата новина за Тотнъм е, че в последния мач от сезона, ще липсва и другият голмайстор - Хюн Мин Сон, който си изкара глупав червен картон през първата част.

Той изблъска Джеферсон Лерма без топка и остави съотборниците си с човек по-малко в период от мача, в който изцяло владееха инициативата.

Лукас Моура имаше няколко страхотни шанса, но бе разочарован от 19-годишния вратар Марк Травърс, който дебютираше във Висшата лига.

В първите минути на втората част Хуан Фойт влезе грубо и получи червен картон, втори в състава на Тотнъм.

С двама човека повече, Борнемут натисна сериозно, но Тотнъм удържаше геройски.

Всичко обаче се срина в последните секунди, а битката за топ 4 се заплете още повече.

Тотнъм има 70 точки и само мач до края, Челси е с 68, Арсенал 66, Манчестър Юнайтед 65, но и трите отбора имат да изиграят по два мача.