Локомотив Пловдив победи Пирин Благоевград с 2:1 в среща от откриващия кръг на Първа лига, която се игра на стадиона в квартал Лаута.

"Железничарите" постигнаха обрат, след като рано в мача изостанаха в резултата, но като бяха по-активния тим и заслужено се поздравиха с първи три точки.

Хората на Александър Томаш се целят високо през този сезон и наставникът може да е доволен от старта. Мачът беше наблюдаван на живо от неговия добър приятел и кандидат за президент на БФС Димитър Бербатов.

Пирин откри резултата в десетата минута, когато дълъг пас мина през няколко защитници на домакините, но все пак достигна до Станислав Костов. От близка дистанция нападателят прати топката във вратата с второто си докосване. Веднага бе отсъдена засада, но след 4-минутно разглеждане с ВАР попадението правилно беше признато, тъй като бившият играч на Левски и Берое бе в редовна позиция.

Снимка: БТА

Това беше първи гол за Костов в първенството от 27 ноември миналата година, когато отново вкара на Локото.

"Смърфовете" се активизираха и изравниха в 42-ата минута. Бирсент Карагерен мина на шега през няколко защитници и подаде на Преслав Боруков, който бе точен от лесна позиция. За Боруков това беше втори шампионатен гол с екипа на Локомотив след този срещу Берое в края на миналия сезон.

В 61-ата минута домакините стигнаха до втори гол след нова специална асистенция. Този път Петър Витанов дриблира между бранителите на "орлетата" и подаде на Карагерен, който технично прехвърли вратаря Янко Георгиев от малък ъгъл. Гол и асистенция за деветката.

Направи впечатление, че треньорът на Пирин Красимир Петров излезе с почти цяло български състав, като единствено японският защитник Кауки Такахаши бе изключение.

В следващия кръг "орлетата" приемат ЦСКА 1948 на 17 юли, а Локомотив гостува на Лудогорец два дни по-рано.