Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо вкара победния гол за Еквадор при 1:0 над Кабо Верде в контрола. Мачът се игра във Форт Лодърдейл, Флорида, а деветката на еквадорците бе точен в 35-ата минута от дузпа.

След почивката Кайседо излезе, след като се хвана за крака и бе заменен. Но няма яснота дали става дума за сериозна травма или нещо, което е напълно обяснимо след дългия сезон - преумора или леко разтежение.

Нападателят вече има два гола за националния тим на родината си, като и двата идват от 11 метра. Вкара и на Парагвай в световна квалификация, загубена с 1:3.

Кайседо е част от тима за Мондиал 2022 със сигурност, поне към момента. Неговото бъдеще е неясно, като ЦСКА го чака на лагера си в Австрия след десетина дни, но е много вероятно да се стигне до трансфер. Турският Бешикташ е най-близо до такъв, а стойността на сделката може да стигне 3,5 милиона евро.

Мачът бе прелюбопитен от българска гледна точка - за Кабо Верде в игра се появиха цели трима играчи, добре познати у нас.

Стивън Перейра бе титуляр в центъра на отбраната, а той имаше престой в ЦСКА, който трудно може да бъде забравен - за негово съжаление, не по правилните причини. Вкара си зрелищен и необясним автогол срещу Левски в дербито, който се оказа фатален за тима му.

Стив Фуртадо от Берое също бе титуляр за африканския тим, а като резерва се появи Людовик Соареш, който пък играе в Славия.