Победи за Милан и Наполи плюс равенство за Интер - историята от миналия уикенд се повтори в Серия "А", но това далеч не решава нищо в битката за титлата.

Денят на Ботуша започна с домакинството на Наполи срещу Удинезе, което се очакваше да е трудно за отбора на Лучано Спалети и това се оправда.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА НАПОЛИ - УДИНЕЗЕ >>>

Гостите поведоха с гол от дистанция на Жерар Деулофеу, но през втората нигерийският нападател Виктор Осимен на разстрои съперника с два бързи гола в 52-ата и 63-ата минута. Първият дойде след удар с глава, а втория също с едно докосване, но с крак.

Така Наполи спечели с 2:1 и си гарантира второто място в класирането с 63 точки.

Последва издънката на Интер, при която обстоятелствата са смекчаващи, тъй като съперникът на "Сан Сиро" бе не кой да е, а Фиорентина - 1:1.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА ИНТЕР - ФИОРЕНТИНА >>>

Двата гола в срещата паднаха за кратко време през второто полувреме. Първо в 50-ата минута Лукас Торейра се възползва от пас на Начо Гонзалес, а "нерадзурите" отвърнаха след пет минути чрез Дензел Дъмфрис, който с глава оползотвори центриране на Иван Перишич.

Така Интер остана трети в таблицата с актив от 60 точки - на три зад Наполи, но и с мач по-малко спрямо двата други претендента за титлата.

Последният мач за деня бе този между Каляри и Милан. "Росонерите" взеха победата с 1:0 след попадение на Исмаел Бенасер в 59-ата минута.

Алжирецът вкара със страхотен удар от воле от границата на наказателното поле и така Милан събра актив от 66 точки, за да остане първи с три точки пред Наполи.

В следващия кръг Милан приема Болоня, Наполи гостува на Аталанта, а Интер гостува на Юве в "Дерби Д'Италия".