За втори пореден мач България се провали в добавеното време.

След като изпусна победата срещу Република Ирландия в 92-ата минута преди няколко дни в София, днес футболистите на Георги Дерменджиев допуснаха гол в 94-ата в Кардиф, за да загубят от Уелс с 0:1 във втория си мач от Лигата на нациите.

"Лъвовете" стояха стабилно през цялото време на "Кардиф Сити Стейдиъм", но пак показаха слабост при статично положение във финалните секунди, което им костваше точката.

Българите започнаха със самочувствие и пресираха съперника дълбоко в противниковата половина. Селекцията на Дерменджиев задържаше топката с продължителни разигравания, докато уелсците се бяха отдръпнали по-назад в първите десетина минути.

Последва спад в темпото, а това по никакъв начин не допринесе за създаването на възможности и головите шансове бяха мираж и за двата отбора, които търпеливо се надиграваха.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Галин Иванов получи хубав диагонален пас през почти целия терен, след което проби навътре и стреля с фалц, но топката бе избита в корнер в 24-ата минута. След изпълнението на ъгловия удар Кристиян Димитров падна доста лесно в наказателното поле, а съдията отряза исканията на нашите за дузпа.

Първата опасност за Уелс дойде малко след 30-ата минута, когато след няколко паса отдясно Гарет Бейл стреля, а български защитник успя да блокира шута.

Десетина минути преди почивката над Кардиф заваля пороен дъжд.

Три минути преди края на полувремето Бейл изпълни пряк свободен удар, но топката попадна във вратаря след няколко тупкания. Почти веднага след това Димитров изчисти лошо, а Брукс стреля от въздуха, но за щастие на българите не уцели топката добре.

Домакините атакуваха повече бяха по-настоятелни след подновяването на двубоя, най-вече чрез центрирания към Кийфър Муур, който водеше сериозна битка с централните защитници на България. Натискът на Уелс се усили и в първите петнадесетина минути на второто полувреме действията бяха изцяло в половината на гостите.

Георги Дерменджиев потърси промяна напред и пусна в игра Димитър Илиев и Спас Делев, а паралелно с това нашите продължаваха да действат стабилно в защита и да не се поддават на трайния натиск на противника.

По-късно дебют записа и млдата надежда Филип Кръстев.

Дейвид Брукс стреля в гредата при най-чистата ситуация за Уелс досега - в 75-ата минута.

Именно резервата Илиев пък бе в основата на може би най-добрата българска атака, която дойде десет минути преди края, но не успя да се увенчае с гол след няколко паса, които разсякоха безпроблемно уелската отбрана.

За втори пореден мач България се провали в добавеното време и след като получи гол от Ейре в 93-ата минута, сега това се случи в 94-ата. Футболистът на Ливърпул Неко Уилямс изпревари Иван Горанов и Спас Делев, пращайки топката в мрежата на Георгиев с глава за 1:0 и така осигури втората победа в два мача за футболистите на Райън Гигс.

Преди няколко дни те победиха при гостуването си във Финландия и оглавяват групата с пълен актив, докато българите остават само с точка след два мача.