Байерн се усмихна на новината, че Хари Кейн е напълно възстановен и готов за дербито с Борусия (Дортмунд) в събота. Мачът, който традиционно в Германия е наричан Дер Класикер (класиката), е утре от 19:30 часа в Мюнхен.

Очакваше се деветката да е 50:50 за срещата, след като пропусна и двата двубоя на Англия през паузата за националните отбори - 0:1 от Бразилия и 2:2 с Белгия. 30-годишният ас имаше травма в глезена, която бе наречена "изключително неприятна" от треньора Томас Тухел преди 14 дни.

Днес обаче наставникът обяви, че Кейн е тренирал с отбора в последните два дни и няма никакви следи от контузията. Лекарите на Байерн са категорични - звездата е напълно готов за дербито.

След трансфера му за 100 милиона евро през миналото лято от Тотнъм, Хари прави невероятен дебютен сезон за баварците. Той е вкарал 31 гола в 26 шампионатни мача, а във всички турнири статистиката е 37 попадения в 34 срещи. Добавете и 10 асистенции, които правят картинката още по-впечатляваща.

Не е случайно, че в Германия му лепнаха прякор Ураган - игра на думи от името му (от Хари Кейн на Хурикейн - б.р.).

Новината не е никак добра за Дортмунд, особено при спомена за есенното издание на Дер Класикер. Тогава Кейн наниза хеттрик в първото си участие в дербито, а Байерн би с 4:0 като гост.

Мануел Нойер обаче е контузен и пропуска мача. Но вратарят, който е и капитан на гранда от Мюнхен, ще е на линия за гостуването на Хайденхайм на 6 април и, далеч по-важно, за мачовете с Арсенал в четвъртфиналите от Шампионската лига на 9 и 17 април.

Байерн влиза в съботното дерби като втори в класирането в Германия, на 10 точки от лидера Леверкузен.

Дортмунд е четвърти с 50 точки, на една пред петия РБ Лайпциг, с който води люта битка за квота за Шампионската лига.