Царско село победи с 3:0 при гостуването си на Ботев Враца в среща от 19-ия кръг на българския футболен шампионат.

Това беше първа победа за хората на Любослав Пенев от началото на пролетния полусезон, като преди това те не спечелиха в последователни двубои, в които играха силно - срещу ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив.

Днес мачът за "царете" се разви по възможно най-добрия за тях начин - с два ранни гола, червен картон за съперника през второто полувреме и още едно попадение.

Проблемите за врачани продължават с пълна сила, като това е осма поредна загуба за Антони Здравков и вече се обсъжда дали той да бъде освободен. В хода на целия двубой неговият отбор не създаде нито една реална голова възможност.

Срещата и започна по-добре за победителите, като още във втората минута Андерсон Кордейро пропусна на далечната греда да открие резултата. Последва и опасен далечен удар на Лъчезар Балтанов, който бе спасен.

В 12-ата минута логичното се случи. Кордейро получи далечен пас от десния бек и се измъкна между двамата централни защитници преди да прехвърли вратаря. Това бе ужасяваща грешка от защитата на врачани, поредната през сезона.

В 23-ата минута Царско село получи правото да изпълни дузпа, след като Венцислав Керчев събори Панайотис Лука. Именно потърпевшият стреля от бялата точка и хладнокръвно направи резултата 2:0.

В 56-ата минута задачата на врачани се усложни допълнително, когато Илия Миланов спря непозволено набиращия скорост Андерсон Кордейро и съдията логично му показа втори жълт картон.

Столичани имаха още няколко шанса да направят резултата 3:0. В 72-ата минута последователни удари на Ивайло Марков и Карим Роси от непосредствена близост бяха спасени от Красимир Костов.

Само минута по-късно обаче резултатът стана класически. Димитър Костадинов вкара третия си гол за "царете" след финт срещу бранител и удар по земя, при който топката мина под Костов.