Домакински терор бе наложен в първите реванши от 1/16-финалите в Лига Европа.

Седем победи и едно реми пратиха на осминафинал и осемте тима, които играеха на свой терен във вторите мачове.

Гостите не постигнаха победа и вкупом отпадат от турнира.

Арсенал не остава шанс на БАТЕ (Беларус) с 3:0 в реванша и заличи горчивината от 0:1 в Борисов преди седмица.

Нападателите пак нямаха ден въпреки лавината от голови положения за домакините. Вкараха Шкодран Мустафи и Сократис - централните бранители, а Захар Волков си отбеляза автогол.

Зенит постигна обрат след 0:1 в първия мач и с 3:1 в Санкт Петербург прати зад борда Фенербахче.

Герой стана иранецът Сердар Азмун, който вкара два пъти и асистира за първото попадение на руския отбор.

Гостите върнаха гол за 1:2 в края на първото полувреме чрез Мехмет Топал, а в последните минути натиснаха, но не стигнаха до нужното второ попадение.

Айнтрахт смаза Шахтьор с 4:1 и след 2:2 преди седмица също е осминафиналист. Желаният от всеки гранд в Европа Лука Йович даде старт на голеадата, а за гостите почетно се разписа Жуниор Мораес - бившият ас на ЦСКА у нас.

Замбиецът Патсон Дака заби два гола и ги отпразнува с марковите си салта (на основната снимка), а Залцбург отвя с 4:0 Брюж по пътя си към следващия кръг.