Карло Анчелоти е най-успешният треньор в Шампионската лига. 64-годишният италианец може да се похвали с рекордните четири отличия в турнира (две с Милан и две с Реал (Мадрид), а в първия четвъртфинален двубой срещу Манчестър Сити, който предстои тази вечер на "Сантиаго Бернабеу", Дон Карло ще напише още една златна страница срещу името си в историята на турнира.

Превръщайки се в първият треньор, който води 200 мача в най-силния турнир в европейския клубен футбол. Италианската легенда води убедително в Топ 5, където са още пенсионираните колоси сър Алекс Фъргюсън (190 мача) и Арсен Венгер (184), както и Пеп Гуардиола и Жозе Моуриньо, които все още са активни, съответно със 169 и 151 мача.

Анчелоти е водил и осем различни отбора в турнира - също постижение, с което друг треньор не може да се похвали. Освен начело на Милан (73) и Реал (58), той има мачове и с Парма (6), Ювентус (10), Челси (18), Байерн (Мюнхен) (12), Пари Сен Жермен (10) и Наполи (12).

Неговите отбори са отбелязали общо 364 гола до момента - показател, по който изостава единствено от Пеп Гуардиола (403). Статистиците задълбават още повече в детайлите, отчитайки, че почти 25% от тези голове (90) са дело на общо трима футболисти (Филипо Индзаги с 33, Карим Бензема с 30 и Кристиано Роналдо с 27).

Карлето със сигурност ще бъде доволен от поредния си рекорд в европейския клубен футбол, но в крайна сметка това са просто цифри. А за него и Реал (Мадрид) най-важното нещо са победите.

"Белите" са хегемон, стане ли дума за печелене на Шампионската лига и КЕШ преди това, така че сега ще се опитат да направят поредната крачка в тази посока.

Четвъртфиналът с актуалния шампион Манчестър Сити е от 22:00 часа тази вечер на "Бернабеу" и ще се излъчва пряко в ефира на МАX Sport 3 HD.