Вердер Бремен победи изненадващо Борусия Дортмунд с 3:2 и се класира на четвъртфиналите на турнира за купата на Германия, докато Шалке направи много късен обрат и се наложи със същия резултат след продължение срещу Херта Берлин.

Така Вердер и Шалке се присъединиха към Айнтрахт Франкфурт и Фортуна Дюселдорф, които спечелиха по-рано вчера срещу РБ Лайпциг и Кайзерслаутерн.

Вердер, който е в серия от осем загуби в последните си десет мача в Бундеслигата и е в зоната на изпадащите, шокира гостите с два гола през първото полувреме. Новото попълнение Дейви Зелке бе точен от близко разстояние след 16 минути игра, а Леонардо Битенкур покачи на 2:0 с мощно воле от дистанция след половин час игра.

През второто полувреме в игра за Борусия влезе новото попълнение Ерлинг Холанд, който вкара седем гола в първите си три мача и това отново доведе до желания от гостите резултат. Норвежкият тийнейджър намали изоставането на "жълто-черните" в 67-та минута, но Милоц Рашица възстанови преднината на Вердер три по-късно.

Друг тийнейджър, 18-годишният Джовани Рейна, намали отново с прекрасен техничен удар, но Борусия не вкара трети гол и Вердер спечели двубоя.

Херта Берлин почти изненада и другия отбор от Рурската област - Шалке, след като вкара два гола още през първото полувреме. Паскал Кьопке, син на бившия германски национален вратар Андреас Кьопке, бе точен в 12-та минута, а новото попълнение Кжищоф Пьонтек покачи на 2:0 в 39-та.

Шалке обаче се съвзе в края на мача и стигна до пълен обрат. Даниел Калигури и Амине Харит изравниха с голове в 76-та и 82-та минута, а бенито Раман донесе победата за гостите в 25-та минута на продълженията.