Борусия (Дортмунд) даде най-красноречивото доказателство, че ще е конкурент за титлата в тазгодишния шампионат на Бундеслигата.

"Жълто-черните" биха Байерн с 3:2 Байерн в 99-о издание на "Дер Класикер" и вече водят със седем точки на своя исторически съперник. Дортмунд гледа гордо от върха след страхотно представяне, а Байерн е трети и след неделните мачове може да стане пети.

Мачът във Вестфалия бе фантастичен и донесе редовните голове на Левандовски срещу бившия му клуб, но и невероятни Марко Ройс и Джейдън Санчо в другия край на терена.

Снимка: AP/БТА

Дортмунд стигна до обрат, след като изоставаше с 1:2. Направи го с типичния си за този сезон светкавично бърз футбол, който хвана неподготвен защитата на баварците.

Байерн поведе с редовния гол на Левандовски срещу отбора, който му даде шанс за големия футбол. Нападателят реализира с глава свето попадение №400 след центриране на Серж Гнабри.

Авансът на баварците се запази до почивката, но малко след нея дойде изравняването. Мануел Нойер закъсня с намесата си и събори Ройс, който спечели дузпа в 49-а минута. Потърпевшият реализира за 1:1.

Радостта на "жълто-черните" трая самотри минути. Левандовски реализира отново след фантастична комбинация между него, Гнабри и Джошуа Кимих.

След това Дортмунд заигра футбол от друго измерение. Марко Ройс направи три последователни непростими пропуска пред опразнена врата, но той е от малкото играчи, които може да си ги опрости сам.

В 67-а минута нападателят реализира по страхотен начин с воле след центриране на Джейдън Санчо.

И двата отбора потърсиха победния гол, но импулсът в играта на домакините продължи с пълна сила. Златната резерва Пако Алкасер отново реализира в 73-а минута, след като влезе от пейката. Бе изведен прекрасно от Аксел Витсел, а преди това Санчо даде още един великолепен пас.

В добавеното време Левандовски вкара изумителен гол с пета, но му бе отсъдена правилно засада. Това щеше да доведе до инфарктен край, но победата е за Дортмунд.

Проблемите на Байерн с Нико Ковач в първенството продължават, а играчите на Люсиен Фавр летят високо.