Бившият руски национал Александър Кокорин, който излезе от затвора през септември, показа че не е забравил играта.

Още с четвъртия си мач от излизането на свобода, Кокорин се развихри за новия си тим Сочи.

Той бе избран за играч на мача при изненадващата победа на новака от черноморския град срещу втория в класирането Краснодар с 2:0.

Кокорин не отбеляза гол, но бе основната заплаха за вратата на "биковете", а всяка опасна атака на Сочи тръгваше именно от него. Неслучайно той получи най-висока оценка от медиите в Русия, взе и първо индивидуално отличие от доста години насам.

Така той бе с онсовна роля за победата, която осигури на бившия му клуб Зенит комфортна преднина от 9 точки на върха.

Кокорин играеше именно в Зенит, преди с приятеля му от националния тим Павел Мамев да пребият държавен служител в ресторант.

Иначе за тима на Сочи резултатът откри Кристиан Нобоа с чудесен прехвър;ящ удар в самото начало на втората част, а в последните секунди младият Андрей Мостовой удвои.

Краснодар също имаше своите шансове, но бразилската звезда Ари направи няколко пропуска и обрече надеждите на "биковете" за титла.

8 кръга преди края на руското първенство, изглежда Зенит ще успее да защити своята титла. Борбата за Шампионска лига и оцеляване обаче се очертава да бъде ожесточена.