Националният футболен тим на Уелс грабна последната 20-а квота от квалификациите за Европейското първенство следващото лято.

"Драконите" спечелиха директния сбъсък срещу Унгария с 2:0 в Кардиф, което им осигури второто място в група "Е'.

Така Уелс ще играе за втори път сред най-добрите на Стария континент. Дебютът на тима бе през 2016-а във Франция, когато изненадващо достигна до полуфиналите.

Преди днешния мач Унгария имаше преднина от една точка, но мечтите им бяха убити от Аарън Рамзи. Халфът на Ювентус вкара и двата гола в Кардиф, за да класира тима си на Евро 2020.

Още в 15-ата минута на мача Гарет Бейл центрира превъзходоно, а Рамзи откри с глава. Сякаш всичко в мача бе решено в 47-ата минута, кгоато уелсците стигнаха до втори гол.

Той отново бе дело на Рамзи, но при попадението имаше сериозна засада, която румънската съдийска бригата да отсъди.

Това съвсем пречупи унгарците, които и до втория гол бяха по-слабия тим в мача. Най-чистото положение за маджарите бе в 33-ата минута, когато на два пъти от няколко метра гостите уцелиха вратаря Уейн Хенеси.

Все пак подобно на България, унгарците ще имат втори шанс да се класират за Евро 2020 чрез плейофа в Лигата на нациите.

В плейофите ще играе и тимът на Словакия, който също имаше шанс да заеме второто място в група "Е".

Словаците победиха Азербайджан с 2:0 в Търнава, но на Евро 2020 ги пращаше единствено равенство между Уелс и Унгария в Кардиф.

Първото място още преди три дни успя да си осигури финалистът от последния Мондиал Хърватия, който днес победи Грузия с 2:1 в контрола.