Цървена Звезда и Милан завършиха наравно 2:2 в много драматичен двубой от 1/16-финалите в Лига Европа.

Срещата беше повторение на съперничеството от сезон 1988/99 година, когато двата европейски гранда се изправиха един срещу друг във втория кръг на Купата на Европейските шампиони.

Тогава Милан триумфира с дузпи след две равенства, а сега отново нищо не раздели двата отбора. Поне в първия мач.

Късен гол на Милан Павков в добавеното време донесе равенството за домакините, които ще се надяват на подвиг на "Сан Сиро" на реванша.

Срещата беше много любопитна. Гол на Тео Ернандес от Милан в началото беше отменен след разглеждане с ВАР, но все пак доскорошният лидер в Серия "А" поведе в 42-ата минута след автогол на Радован Панков.

В началото на втората част Звезда изравни след точно изпълнена дузпа на габонеца Гуелор Канга, който избухна в бурна радост след попадението.

Милан обаче успя отново да излезе напред в резултата в 61-ата минута след нов наказателен удар. Негов автор бе Тео Ернандес, чийто гол по-рано бе отменен.

В 93-ата минута след центриране от корнер нападателят с име Милан отново прати съотборниците си в дива радост. Той отклони центриране на Канга с глава и топката придоби траектория без шанс за Джиджи Донарума.

Реваншът е на 25 февруари на "Сан Сиро".