Уотфорд и Уулвърхямптън изиграха един от най-великите полуфинали в историята на най-стария футболен турнир - Купата на ФА в Англия.

"Стършелите" триумфираха с 3:2 на "Уембли" след продължения, изоставайки с 0:2 десетина минути преди края на редовното време. Така се класираха на финал едва за втори път в историята си, а там ще мерят сили с Манчестър Сити.

Уулвърхямптън, който прави чудеса през този сезон във Висшата лига като новак, поведе в мача с попадение на Мат Дохърти в 36-та минута. Защитникът се разписа с глава след центриране на Диого Жота.

В 62-та минута самият Дохърти асистира за втория гол. След негов пас Раул Хименес пое топката на гърди и от воле я прати във вратата на Еурелио Гомеш за 2:0.

Снимка: AP/БТА

Една златна резерва обаче обърна развоя с главата надолу. Жерар Деулофеу влезе на терена в 66-та минута, а в 79-та вкара уникален гол с техничен фалцов удар от място, който стражът Джон Руди можеше само да изгледа.

Уотфорд стигна до продължения по възможно най-драматичния начин. В добавеното време Трой Дийни бе фаулиран в наказателното поле от Леандро Дендонкер, който връхлетя върху него. Самият капитан на "стършелите" се нае с изпълнението и вкара за 2:2.

В продълженията контраатаките на Уотфорд отново дадоха своя резултат. Деулофеу бе изведен от Андре Грей зад защитата и пусна топката покрай Гомеш, за да донесе победния гол.

Финалът с Манчестър Сити е на 18 май отново на "Уембли".