Барселона се класира на финала за Суперкупата на Испания, след като мина през 120 зрелищни минути и 2:2 срещу Бетис в Рияд, Саудитска Арабия.

При дузпите каталунците вкараха 4 от 4 удара, а вратарят им Марк Андре тер Щеген стана герой с две спасени. Точно както и ден по-рано, когато Реал с дузпи преодоля Валенсия и главна фигура бе Тибо Куртоа, стражът на Мадрид.

Наградата за Барса, а и за всички неутрални зрители е, че ще гледаме Ел Класико в неделя, когато е финалът. Нямахме този късмет преди година, когато Реал победи с 3:2 в епичен полуфинал вечния съперник, а на финала се справи с Атлетик (Билбао) - 2:0.

Драмата в Рияд бе пълна, головете-красавци, а се появи на сцената и един непознат герой, напълно отписан цял сезон. Както и един млад играч с огромен талант, който напоследък е обект на жестоки критики.

Хронологично - Бетис имаше по-добрите ситуации до почивката, но получи гол току преди нея. Роберт Левандовски откри за Барселона.

13 минути преди края обаче Набил Фекир, който изнесе голям мач за севилци, изравни с левия крак технично покрай Тер Щеген. И прати срещата в продължения.

По това време на терена вече бе резервата Серхио Бускетс, който записа мач №700 с екипа на Барселона. Пред него са само двама играчи в цялата история на клуба - Лео Меси игра 778 пъти, а треньорът му в момента Шави - 767.

Ансу Фати бе друга резерва на Барса и той вкара в 93-ата минута страхотен гол от въздуха за 2:1. Критиките към него напоследък са тежки, формата е наричана "трагична" и сякаш медиите в Испания забравят, че става дума за момче само на 20 години.

В 101-вата минута - още един култов момент. Лорен Морон вкара култов гол с петичка за 2:2 и изравни за Бетис. Това е нападател, който до момента през сезона бе изиграл само 13 минути футбол, обикновено търка пейката, а често и до нея не стига. Но влезе в 90-ата минута, а 11 по-късно вкара прекрасно.

При дузпите Уилям Жозе и същият този Лорен бяха точни за Бетис, а Левандовски и Франк Кесие - за Барса, при първите два удара. Тогава Хуанми бе неубедителен и Тер Щеген парира шута му, а Фати даде аванс на каталунците. Уилям Карвальо също не стреля добре, а германският вратар пак спаси, за да даде "мачбол" в краката на Педри. Той не сбърка - 4:2 при дузпите и победа за Барселона.