Ботев (Пловдив) разклати сериозно кораба на Ботев (Враца) в мътните води на битката за оцеляване в Първа лига. "Канарчетата" спечелиха с 2:1 като гост боя на двата отбора с едно и също име, като драмата бе голяма, имаше и сълзи, а и нерви и спречквания на терена.

Мачът започна ударно с атаки към двете врати, въпреки че кадрови проблеми не липсваха и за двата тима си име Ботев. Гостите дори бяха във Враца без треньора си Азрудин Валентич, който е карантиниран с коронавирус.

Именно те пратиха първи топката в мрежата в 12-ата минута, след като Маркиньос се освободи и стреля точно, но голът бе анулиран заради грешно вдигнат флаг за засада. Повторенията показаха, че такава няма.

В 23-ата минута поведе врачанският Ботев. Удар на Даниел Генов бе спасен от Георги Аргилашки, но при добавката Валери Домовчийски не сбърка. За ветерана това е трети гол през сезона и при ситуацията, в която се намира отборът му, можеше да има цената на злато. Попадението дойде след досадна грешка на Джонатан от гостите, който подари топката на съперник пред наказателното поле.

Не бяха изминали и 180 секунди, а футболът - както често го прави - измисли поредната си лудория. Същият Джонатан, виновен за гола на съперника, изравни с отмерен удар отблизо след центриране и разбъркване. 1:1 още в 25-ата минута!

До края на полувремето по-активни бяха домакините, но головите положения липсваха.

През второто полувреме драмата стана още по-голяма.

В 73-ата минута реферът Иво Андреев даде изключително дискусионна дузпа за наглед безобидно подпиране от шведа Кевин Янсон срещу Генов. От 11 метра обаче Петър Атанасов сбърка, ударът му бе спасен от Аргилашки и сякаш справедливостта възтържествува.

Но за нападателя на Ботев (Враца) това бе кошмарен момент, а минути по-късно футболът отново показа странното си чувство за ирония. Мите Цикарски, северномакедонецът от Ботев (Пловдив), бе пред смяна и буквално куцукаше по терена, но събра сили с глава да вкара след корнер и да направи резултата 1:2. После напусна терена веднага, заменен от Крис Добрев.

Атанасов от домакините също бе заменен и се разплака, сядайки далеч от скамейката на своите, очевидно с ужасното бреме от пропуска. Преди 20 дни също изпусната дузпа, но от Даниел Генов, струва на Ботев (Враца) много скъпо при домакинството на Левски. Сега пак...

За да е пълна драмата, в 90-ата минута домакините изравниха с гол на Самир Аяс, но голът мистериозно бе отменен - пак с аргументация за засада, каквато нямаше. Изобщо - ясно е кои бяха най-слабите на терена, и това не бяха футболистите.

Така Ботев (Пд) е в серия от вече шест мача без загуба и се стабилиризира на десетата позиция с 24 точки. Това е първа победа на отбора за целия сезон като гост в първенството.

Продължава обаче кошмарът на Ботев (Враца) с 11 загуби от последните 12 мача и шесто поредно поражение на свой терен.

Така тимът с треньор Веселин Великов остава предпоследен с 18 точки, само с една повече от дънната риба Етър.