Ливърпул се класира за финала на Световното клубно първенство в Катар.

Мърсисайдци достигнаха до мача за трофея по изключително драматичен начин, след победа с 2:1 над мексиканския Монтерей.

Успехът за европейския клубен шампион дойде с гол в последната 92-а минута на мача, а герой бе Роберто Фирмино.

Той се появи в игра 5 минути преди края нача, а в добавеното от съдията продължение засече центрирането на Александър-Арнолд, за да прати тима си на финал.

Ливърпул до момента има три финала в турнира, като и три пъти губи от южноамерикански противник. Именно носителят на Копа Либертадорес - Фламенго, ще е съперник на мърсисайдци в събота.

Двата тима играха на финала през 1981-а, когато предвожданите от Зико бразилци триумфираха с 3:0.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В днешния двубой шампионът на Северна Америка - Монтерей, се представи изключително достойно, като можеше да шокира света, елиминирайки далеч по-именития си протвник.

Ливърпул поведе още в самото начало на мача, когато Мохамед Салах по гениален начин изведе Наби Кейта, а гвинеецът нямаше трудности да пусне топката покрай вратаря за 1:0.

Това обаче по никакъв наичн не смути мексиканците, които изравниха само 2 минути по-късно.

Центриране от свободен удар не бе изчистено добре от отбраната на Ливърпул. Удар на Пабон от въздуха бе избит от Алисон, но Рожерио Фунес Мори направи добавка отблизо - 1:1.

До края на полувремето двата тима имаха по още един отличен шанс, но вратарите се намесиха отлично.

През втората част Ливърпул владееше доста по-често топката, но Монтерей създаваше опасности от контраатаки.

Алисон трябваше да прави няколко намеси, а на отсрещната врата Дивок Ориги пропусна.

В средата на полувремето двамата треньори получиха по жълт картон заради разправиите помежду си.

Така дойде и ключовият момент с пускането на Роберто Фирмино вместо Дивок Ориги.

Бразиелцът бе на точното място в 92-ата минута, за да донесе поредната драматична победа на Ливърпул през сезона.