Градските съперници Милан и Интер демонстрираха коренно противоположно лице в Серия А, докато се готвят за сблъсъка помежду им от полуфиналите на Шампионската лига.

"Росонерите" се самоубиха с домакинско равенство срещу борещия се за оцеляване Кремонезе и по този начин останаха извън Топ 4.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ ОТ МАЧОВЕТЕ НА МИЛАН, ИНТЕР И ЛАЦИО ВИЖТЕ ТУК>>>

Милан, който поне на хартия все още е действащият шампион, дори можеше да загуби мача на "Сан Сиро", ако не беше късният изравнителен гол на Месиаш в добавеното време за крайното 1:1.

Равенството остави тима на шестото място в класирането - на 2 точки от Топ 4.

В същото време Интер отнесе Верона с 6:0 като гост в мач от междинния 33 кръг в Серия А. Адолфо Гаич си вкара автогол в 31-ата минута, а до почивката Хакан Чалханоолу и Един Джеко решиха всичко в полза на "нерадзурите". Лаутаро Мартинес на два пъти и отново Джеко бяха точни през второто полувреме за изразителната победа на миланския гранд.

С успеха Интер събра 60 точки и се задържа на 4-тото място в класирането.

Лацио също взе много важна победа в борбата си за второто място и спечели трудно с 2:0 в домакинството си на Сасуоло. Домакините успяха да поведат рано в срещата чрез Фелипе Андерсон (14), а второто попадение пък дойде дълбоко в добавеното време на срещата (90).

Така столичани излязоха с точка пред Ювентус в битката за второто място.