Черно море оглави класирането в Първа лига след изключително драматична победа с 2:1 в гостуването си на Етър от 19-ия кръг на шампионата.

На стадиона във Велико Търново развръзката във финалните минути бе инфарктна, като в крайна сметка доведе до изгонването на треньор на варненци и на националния отбор Илиан Илиев.

"Моряците" поведоха с гол на Влатко Дробаров в 59-ата минута и всичко вървеше към спокойна победа, въпреки че Мазир Сула бе изгонен за втори жълт картон в 87-ата минута.

До 92 минута, когато главният съдия Ивайло Стоянов-Сватбата отсъди спорна дузпа за Етър за игра с ръка в наказателното поле.

Решението на рефера вбеси Илиан Илиев, който опита да нахлуе на терена и да се саморазправи, Спецът не спря да сипе псувни по съдията, който в крайна сметка му показа червен картон. Мартин Тошев изравни при изпълнението и когато всички в Търново бяха убедени в равенството, в 98 минута Васил Панайотов донесе трите точки за Черно море.

С победата варненци излязоха начело в класирането с 42 точки, колкото има и вторият ЦСКА. Лудогорец е на трето място с 37, но и с цели два мача по-малко.